Sepetiniz

Alzheimer Bakımı

Erken Evre’de bulunan Alzheimer hastaları için huzurevimizde sunulan hizmetler, kişilerin bağımsızlıklarını destekleyecek biçimde planlanmıştır. Amacımız hastalığın getirdiği olumsuz etkilere rağmen misafirlerimizin hayatlarına güvenle ve keyifle devam etmelerini sağlamaktır.

Orta evrede bulunan, yani günlük yaşam aktivitelerini (yataktan kalkma, banyo yapma, tuvalete çıkma, yemek yeme vs.) yaparken desteğe ihtiyaç duyan ancak kendi başına hareket edebilen hastalar için özel ortak kullanım alanı, yemek salonu, aktivite alanı ve bahçe bulunmaktadır. Bu alanlar içerisinde hastalarımız özgürce hareket etmektedirler. Gün içerisinde sosyal hizmet uzmanımız çeşitli aktiviteler ile hastalarımızın boş vakitlerini keyif alacakları aktivitelerle doldurmalarına yardımcı olmaktadır.

İleri evredeki hastalar için bakım görevlileri, hastanın vücut temizliğinin ve öz bakımının yapılması, yatak içerisinde pozisyon verilmesi, yemek yedirilmesi gibi bakım desteği sunarken, hemşireler vital bulgu takibi, lavman, bası yarası kontrolü, beslenme, mide barsak sisteminin sorgulanması gibi işlemlerde yardımcı olurlar. Doktorumuz hastanın düzenli olarak fiziksel muayenesini yapar ve ilaç listesini düzenler.