Sepetiniz

İnme Bakımı

Felç ve inme sonrası dönemde, hastanın ihtiyaçlarına özel oluşturulacak bakım şartlarının sağlanması rehabilitasyon sürecini daha konforlu ve etkin hale getirecektir. Nurel Yaşlı Bakım ve Huzurevi’nde bulunan 7 gün 24 saat esasıyla çalışan sağlık personelleri, ileri seviye medikal ekipmanlar ve hareket güçlüğü çeken kişilere uygun olarak tasarlanmış fiziksel şartlar bu bağlamda önemli rol oynamaktadır.

Bakımevinde hasta bakıcılar hastaya vücut temizliğinin ve öz bakımının yapılması, yatak içerisinde pozisyon verilmesi, yemek yedirilmesi gibi günlük yaşam aktivitelerinde destek sunarken, hemşireler vital bulgu takibi, lavman, bası yarası kontrolü, mide barsak sisteminin sorgulanması gibi işlemlerde yardımcı olurlar.

Bakımevinde çalışan fizyoterapist hastaya gerekli fizik tedavi ve mobilizasyon egzersizlerinin yaptırılması, masaj uygulamaları, yutma terapisi, konuşma terapisi ve solunum terapisi hizmetlerini üstlenirken, psikolog ve sosyal hizmet uzmanı felçli ve inmeli hastalarda sık görülen depresyon için hastalara ve ailelerine psikolojik destek sunar.