Sepetiniz

Parkinson Bakımı

Parkinson hastaları özellikle hastalığın ilerleyen evrelerinde profesyonel bakıma ihtiyaç duyarlar. Bu dönemde, hastanın ihtiyaçlarına özel oluşturulacak şartların sağlanması bakım sürecini daha konforlu ve etkin hale getirecektir.

Nurel Yaşlı Bakım ve Huzurevi’nde bulunan 7 gün 24 saat esasıyla çalışan sağlık personelleri, ileri seviye medikal ekipmanlar ve hareket güçlüğü çeken kişilere uygun olarak tasarlanmış fiziksel şartlar bu bağlamda önemli rol oynamaktadır. Bakımevinde hastabakıcılar hastaya vücut temizliğinin ve öz bakımının yapılması, yatak içerisinde pozisyon verilmesi, yemek yedirilmesi gibi günlük yaşam aktivitelerinde destek sunarken, hemşireler vital bulgu takibi, lavman, bası yarası kontrolü, mide bağırsak sisteminin sorgulanması gibi işlemlerde yardımcı olurlar.

Bakımevinde çalışan fizyoterapist ise hastaya gerekli fizik tedavi ve mobilizasyon egzersizlerinin yaptırılması, masaj uygulamaları ve gerekli durumlarda yutma, konuşma ve solunum terapisi hizmetlerini yerine getirir.

Ayrıca hastanın, yaşadığı fiziksel gerilemeden dolayı evde izole kalması yerine kendi akranlarıyla sosyal hayatını devam ettirebilmesi, psikolojisine çok olumlu etki yapacaktır.