Sepetiniz

Yaşlı Bakımı

Nurel Yaşlı Bakım ve Huzurevleri gerek fiziksel şartları gerekse personel altyapısı ile yaşlı kişilerin psikolojik, sosyal ve fiziksel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde düzenlenmiştir. Odalar ve ortak alanlar hareket güçlüğü çeken yaşlının kolaylıkla yürüyebileceği şekilde tasarlanmıştır. Tuvalet ve banyo ise yine yaşlının kendi başına kullanabileceği şekilde düzenlenmiştir.

Kurumumuzda yaşlı bakımı konusunda eğitim almış doktor, hemşire ve hasta bakıcılar görev yapmaktadır. Bu personeller yaşlı kişiye gereksinim duyduğu sağlık ve bakım hizmeti kadar psikolojik ve sosyal olarak da destek sunulması konusunda deneyim sahibidir. Kurumumuzda yaşlılarımıza ve yakınlarına gerekli desteği verecek bir psikoloğumuz da mevcuttur.

Ayrıca yaşlılarımızın günlük hayatını kolaylaştıracak mutfak, temizlik ve çamaşır yıkama personelleri görev yapmaktadır. Huzurevimizde çalışan sosyal hizmet uzmanı, yaşlılarla görüşerek onların günlük yaşamlarına dair problemleri ve sosyal ihtiyaçları konusunda çözüm üretmektedir.