Sepetiniz

Yatalak Hasta Bakımı

Yatalak hasta bakımı tıbbi bilgi ve deneyimin yanında özen ve süreklilik gerektiren ciddi bir iştir. Hastanın bakımı, temizlik ihtiyaçlarının karşılanmasını, bası yaralarının oluşmasının engellenmesini, akciğerlerinin güçlendirilmesini, ağız-diş-göz bakımının yapılmasını, cilt ve perine bakımının yapılmasını, beslenmesinin düzenlenmesini, dışkılamasının kontrol edilmesini, mesane bakımını, fiziksel egzersiz yaptırılmasını, pıhtı ve enfeksiyonların engellenmesini ve psikolojik destek sunulmasını içerir.

Uzun dönemli bakım konusunda deneyimli, profesyonel sağlık çalışanları tarafından hastanın ihtiyaçlarına göre oluşturulacak bakım planlarıyla bakım süreci daha konforlu ve etkin hale gelecektir. Nurel Yaşlı Bakım ve Huzurevi’nde bulunan 7 gün 24 saat esasıyla çalışan deneyimli sağlık personelleri, ileri seviye medikal ekipmanlar ve her türlü tıbbi sarf malzeme bu bağlamda önemli rol oynamaktadır.

Bakımevinde bakım görevlileri, hastaya vücut temizliğinin ve öz bakımının yapılması, yatak içerisinde pozisyon verilmesi, yemek yedirilmesi gibi günlük yaşam aktivitelerinde destek sunarken, hemşireler vital bulgu takibi, lavman, bası yarası kontrolü, beslenme, mide barsak sisteminin sorgulanması gibi işlemlerde yardımcı olurlar. Bakımevinde çalışan fizyoterapist hastaya gerekli fizik tedavi ve mobilizasyon egzersizlerinin yaptırılması görevini üstlenirken, psikolog hastaya psikolojik destek sunar.