Sepetiniz

Hakkımızda

Nur-el Yaşlı Bakım ve Huzur Evleri olarak bizler; bahçeli, doğalgazlı, asansörlü ve klimalı binalarımızla, sürekli doktor ve hemşire hizmetimizle, sıcak bir aile ortamımızla, evdeki yaşantısından sıkılmış ya da yaşantısını devam ettirmek için yardıma ihtiyaç duyan tüm yaşlılara hizmete talibiz.

Kurumumuz ülkemizin örf ve adeti çerçevesinde yaşlılarımızın kendi kültür ve birikimlerine uygun olarak zaten mevcut olan olumlu özelliklerini ve alışkanlıklarını destekleyerek kendilerini güvende hissetmeleri için çalışır.

Eğitimli ve dinamik ekibimiz ile kişiye özel hizmet anlayışı ile Demans, Alzheimer, Parkinson, Felç gibi rahatsızlıklar sonucunda öz bakımını yapmayan ya da yapmakta zorlanan tüm yaşlılarımıza sürekli bakım ve rehabilitasyon hizmeti vermek için yola çıktık. Hep beraber sizlerin de desteği ile bu zorlu görevi en iyi şekilde yapacağımızı biliyoruz.

Yaşlılıkta ihtiyaçlarımız daha çeşitli ve önemlidir. Bu yüzden hizmet kalitesi, kişiye özel ve profesyonel kişilerce yürütülmelidir.

Hizmet vermekle görevli kişilerin; eğitimli, bilgili ve deneyimli olmasına çok dikkat ettiğimiz kuruluşlarımızda bu sorumluluğu alan kişilerin güler yüz, tatlı dil ve hoşgörü eşliğinde verdikleri hizmetler senelerdir bizi neden tercih ettiğinizin bir göstergesidir Güleryüz ve tatlı dil olmazsa en önemli yardımlar bile önemsizleşir. Bu yüzden bizler İzmir Nurel Yaşlı Bakım ve Dinlenme Evleri ekibi olarak öncelikle güler yüz, tatlı dil ve hoşgörüyle yaklaşımı hedef haline getirdik.

Kurumumuzda, sağlıklı yaşlılarla beraber Demans, Alzheimer, Diabet, Felç, Parkinson ya da sonradan oluşmuş özürlü yaşlılarımıza da hizmet vermekteyiz.

Kurumumuz asansörlü, doğalgazlı ve bahçeli bir binadır. Kurumumuzda tek kişilik, iki kişilik ve dört kişilik odalarımızın yanı sıra palyetif(yatalak) bakım gerektiren yaşlılarımız için özel bölümler bulunmaktadır. Özel bakım yataklarının yanı sıra ev tipi ortopedik yataklarda ağırladığımız misafirlerimizin kaliteli uyku uyumalarını ve dinlenmelerini sağlamaktayız. Tüm misafirlerimizin kişisel bakımları ve banyo ihtiyaçları uzman kadromuzun hizmetiyle gerçekleşebildiği gibi kendileri tarafından da yine görevlilerimizin gözetiminde sağlanabilir.

Görevlilerimiz yaşlılarımızı gün içerisinde sık sık dolaştırarak ya da bahçede temiz havada oturmalarını sağlayarak onların hareketsiz kalmalarını önlemektedirler. Kas dirençlerini arttırmak için yaşlılıkta yapılmasında sakınca olmayan ve fizik tedavi uzmanlarının önerdiği hareketleri eğlenceli bir biçimde yaptırmaya özen göstermekteyiz.

Boş vakitlerinde çeşitli masa oyunları ( Dama, İskambil, Tavla, Satranç, Hamur oyunları vb.) ile zamanlarını geçirebildikleri gibi bahçe işleri gibi tüm vücutlarını kullanabildikleri etkinlikler de yapabilirler. Günlük gazete, kitap, dergi okuma, bulmaca çözme, televizyon seyretme de günlük aktivitelerimizdedir.

Canı sıkılan misafirlerimizi yakın çevrede yürüyüşlere çıkarma, piknik gezileri, yaz aylarında denize girmelerini sağlama da etkinliklerimiz arasındadır. Zaman zaman yapılan canlı müzik ve solist eşliğinde eğlencelerde de çok mutlu olduklarını görmekteyiz. Çaylı sohbet toplantıları ve doğum günleri de çok sık yaptığımız etkinliklerimizdir.


NUREL HUZUREVLERİ VE BAKIM MERKEZİ

"KALİTELİ YAŞAM HERKESİN HAKKI"

Nurgül Özmen

Yüksek Hemşire